Studnie głębinowe
Odwierty

Odwierty pod pompę ciepła

pompy 1
Budujesz dom i nie chcesz szuflować węgla do kotła niczym w parowozie? Proponujemy zainstalowanie pompy ciepła. Jest to ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzanie domu i wody użytkowej. Podobnie jak studnia głębinowa, pompa ciepła pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Czym jest?pompy 2

Pompy ciepła odwierty

Omawiane urządzenie wykorzystuje niskotemperaturową energię geotermalną zakumulowaną w gruncie (dolne źródło ciepła), a następnie przekazuje energię cieplną o wyższej temperaturze, podniesionej nawet do 60 stopni Celsjusza, do domowej instalacji grzewczej i wody użytkowej (górne źródło ciepła).

Działanie pompy ciepła można porównać do zasady działania domowej chłodziarki. Z wnętrza lodówki, a dokładniej z produktów żywnościowych umieszczonych w jej wnętrzu, jest wypompowywane ciepło i oddawane na zewnątrz. Oznacza to, że urządzenie to grzeje pomieszczenie, zabierając tym samym ciepło ze swojego chłodnego wnętrza.

Jaki jest koszt wykonania instalacji?

Specjalizujemy się w wykonywaniu odwiertów pod pompy ciepła. Zatrudniamy doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, ale też wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który ułatwia realizację zleceń. Jeśli chodzi o koszt wykonania odwiertów pod pompy ciepła, to każdorazowo jest on indywidualnie ustalany na działce inwestora. Cena obejmuje:

  • koszty dojazdu,
  • kompleksowe wykonanie odwiertu kolektora pionowego wraz z uzbrojeniem,
  • materiały niezbędne do budowy kolektora, tj.:
    • sondy U-kształtne z polietylenu,
    • wypełnienie odwiertu środkiem termoprzewodzącym.
  • próbę szczelności sondy,
  • pisemną gwarancję.

Co warto wiedzieć o kolektorze TURBO?

pompy 3

pompy 4

Kolektor TURBO to produkt szwedzkiej firmy MuoviTech. Jest on ulepszeniem starszego laminarnego modelu, o gładkim przekroju wewnętrznym. Dzięki specjalnemu wewnętrznemu profilowi uzyskał lepszą zdolność ciepła.

Ogromną zaletą stosowania wspomnianego modelu jest uzyskanie rezultatów na poziomie 0,07K(/Wm)1. Oznacza to, że wynik pomiaru oporu termicznego odwiertu jest aż o 20% korzystniejszy w stosunku do kolektora laminarnego.

Pragniemy dodać, że każdorazowo po wykonaniu otworu pionowego pod dolne źródło energii, wprowadzamy do odwiertu sondy z turbocollectorem i napełniamy je glikolem czy też inną substancją, zgodnie z ustaleniami z Klientem.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Klientów z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

Profesjonalne usługi

Oferujemy odwierty pod pompy ciepła wykonywane z dbałością o każdy detal. W tym celu stosujemy nowoczesne maszyny, które pozwalają nam na sprawne przeprowadzanie prac. Pompy ciepła montowane przez naszą firmę spełniają więc oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Szczegóły każdego zlecenia ustalamy indywidualnie, dlatego zakres naszych prac różni się w zależności od przypadku. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo również poprzednie realizacje, dzięki czemu można zapoznać się z ich charakterystyką i jakością wykonania.

Odwierty pod pompy ciepła to jednak nie wszystko. W skład naszej oferty wchodzi też wiele innych usług, które pozwalają na stworzenie sprawnie działających systemów na posesji. Mowa tu m.in. o takich instalacjach, jak pompy głębinowe. Montujemy je z wykorzystaniem nowoczesnych technik, bez względu na obszar, który mają zasilić. Są to urządzenia funkcjonalne, a zarazem bardzo wytrzymałe.

Świadczymy nasze usługi w okolicach Wałbrzycha. Możemy jednak pokonać określoną liczbę kilometrów w zależności od potrzeb danego Klienta. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na współpracę z naszą firmą warto omówić najważniejsze szczegóły zlecenia. W tym celu mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do podjęcia współpracy!

Kontakt

F.H.U. Aquabella Izabela Wróbel
ul. Wiejska 13c
57-340 Duszniki Zdrój

E-mail: aquabella@studnie.info.pl
Izabela Wróbel + 48 693 433 435

Leave this empty:

Wróć do poprzedniej strony i wypełnij wszystkie wymagane pola